І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь

Під таким девізом пройшов Тиждень іноземних мов у Мурованській ЗСШ І-ІІ ступенів. Відкрили його вчителі  англійської та німецької мов Крупа Лілія Миколаївна та Семків Юлія  Миронівна. Спочатку на лінійці ознайомили учнів із планом  проведення предметного тижня.

Розпочався Тиждень вікториною «Найкращий знавець німецької мови», у якій взяли участь учні 5-9 класів. Діти поділились на дві команди: «Віночок» і «Козаки». Складалася вікторина з 12 запитань про Німеччину, її прапор, столицю, визначні місця. Переможцем конкурсу стала команда «Віночок».

У вівторок учням 1-4 класів  демонстрували фільм «Чіп і Дейл» (англійською мовою).

Наступного дня у школі було проведено ігрове  шоу «Я люблю Україну» (англійською та українською мовами). Ведучими  були Лілія Миколаївна та Юлія Миронівна.

На мультимедійній дошці з’явилися  висловлювання  англійських та українських письменників про Україну. Учні  розповідали про рідну країну англійською мовою, конструювали речення зі вставлянням потрібних слів.

Цікаво пройшов конкурс «Найкраща у світі». Кожна команда за  одну хвилину повинна була записати найбільшу кількість епітетів, якими можна охарактеризувати українську мову, передати ними свою любов до неї. Після визначення переможця  (ним стала команда «Козаки») Юлія Миронівна прочитала напам’ять вірш Валентина Бичка «Рідна мова», у якому 25 епітетів, які характеризують українську мову. Потім команди  складали прислів’я  із  розсипаних слів англійською мовою і добирали до них українські відповідники (Еvery bird likes its nest  – Кожна жаба своє болото хвалить  і т.п.).

Наступний конкурс мав назву «І чужому научайтесь, й свого не цурайтесь…». Лілія Миколаївна наголосила, що мова є живим організмом. Мови взаємодіють між собою, проникають  у систему одна одної. Тому й у лексиці  української  мови  сформувався пласт  запозичень.

Команди отримали завдання дібрати українські слова-відповідники до запозичених слів (дебати -…, дискусія – …, комфорт – … та ін.). Потім командам запропонували 10-, 20-, 50- і 100-гривневі  купюри, а вони англійською мовою розповідали, хто зображений на них.

Наступне завдання – «Говори українською правильно». Команди за 2 хвилини повинні були виправити морфологічні і лексичні помилки, записати та озвучити правильні відповідники:

Відкрити форточку – ….

Бувший студент – …

Вибачаюсь – …

Карманні розходи – …      та ін.

Наступне завдання – встановити відповідність між знаменною датою і подією в житті України. А потім команди  добирали назви до кожного малюнка про Київ (англійською мовою).

Між кожним завданням проводились музичні паузи. Звучали  пісні Скрябіна, «Океану Ельзи», Тіни Кароль.Учні відгадували назву пісень та їх виконавців.

Обидві команди були добре підготовленими, тому переможців не було. Перемогла дружба. А ще кожен клас випустив газету англійською мовою. Найкращою журі визнало газету  8 класу.

Закінчився Тиждень іноземних мов демонстрацією фільму «Сasper»  для учнів 5-9 класів і підбиттям його підсумків. Директор школи Турій  Віра Геннадіївна оголосила подяки вчителям Крупі Лілії Миколаївні  і Семків Юлії Миронівні, а заступник директора школи Дзюбінська Ірина Степанівна, учитель-словесник, підкреслила важливість даного заходу для вивчення української та іноземних мов.