Зустріч учителів-словесників ЗНЗ Старосамбірського району з викладачамиДрогобицького державного педуніверситету імені Івана Франка

05.04.2017 року  проведено  інформаційно-методичну нараду вчителів-словесників ЗНЗ Старосамбірського  району за участі викладачів Дрогобицького державного педуніверситету.

Метою  зібрання було:

–  ознайомлення вчителів із орієнтовними вимогами МОН України до змісту атестаційних завдань з української мови, літератури і зарубіжної літератури  у 9-х класах;

– обговорення  проблеми переосмислення концепції вивчення творчості окремих українських письменників у школі;

– підвищення рівня професійної компетентності вчителів-словесників.

Методист РІМЦ Сива Л.С. ознайомила  присутніх зі змістом  наказів МОН України від 20.10.2016 р. № 1272 «Про проведення ДПА учнів ЗНЗ у 2016-2017 н.р.» і  від 30.12.2016 р. № 1696 «Про внесення змін до наказу від 20.10.2016 р. № 1272».  Любов Степанівна надала методичні рекомендації щодо:

  • оформлення атестаційної роботи;
  • складання тестів з української і зарубіжної літератур для 9-х класів;
  • методики проведення ДПА;
  • перевірки та оцінювання атестаційних робіт.

Також учителі  отримали зразки тестів з української  та зарубіжної літератур.

Про літературний процес у Галичині, його культурологічний та націософський аспекти, актуальні питання викладання української літератури в сучасній школі присутнім розповіли викладачі Дрогобицького державного педагогічного університету імені Івана Франка: Баган Олег Романович , український  літературознавець, публіцист, політолог, кандидат філологічних наук, доцент;  Іванишин Петро Васильович,  доктор філологічних наук, професор.

Учителі мали можливість придбати для власних бібліотечок нові книги з доробку кафедри української літератури і теорії літератури, які друкує видавничий відділ Дрогобицького ДПУ.  У роботі наради взяли участь 76 учителів української мови та літератури і зарубіжної літератури ЗНЗ району. Мети зібрання – підвищення рівня професійної компетентності вчителів-словесників – досягнуто.

На завершення зустрічі науковці інформували освітян району про напрямки навчання у своєму виші, факультети  і спеціальності, умови навчання.

Учителі підтримали пропозицію науковців – продовжити співпрацю у формі виїзних семінарів з актуальних питань викладання літератури в ЗНЗ району.

123