Науково-практичний семінар у Стрілківській школі-інтернат

У Стрілківській школі-інтернат І-ІІІ ступенів 28 лютого 2017 року відбувся науково-практичний семінар « Організаційно – педагогічні умови особистої та соціальної самореалізації учня навчального закладу нового типу», який об’єднав звіт про завершення школою експериментально-дослідної роботи за вказаною темою і чергове засідання  заступників директорів з НВР шкіл району І – ІІІ ступенів.  У семінарі брали участь науковий керівник експерименту школи к.п.н, доцент кафедри МППДО університету ім. Б.Грінченка Г.Д. Щекатунова, методисти  РІМЦу. Із вітальним словом виступив директор школи  Я.І. Циб.

Звіт про дослідно-експериментальну роботу школи презентувала заступник директора з інноваційно-методичної роботи М.В. Мицак. У ньому було зроблено ґрунтовний послідовний аналіз змін у кожному структурному елементі інноваційної моделі закладу нового типу розвитку, наголошено на значних позитивних зрушеннях за період експерименту у роботі школи.

Директор РІМЦ М.Горбова зазначила, що програма експерименту, за якою працювала Стрілківська школа-інтернат, дуже співзвучна зі змінами, про які зараз йдеться у Концепції Нової української школи.

У практичній  частині роботи семінару  учасники мали можливість попрацювати  на майстер-класі «Аспекти формування цілісної особистості школяра, здатного до особистої та соціальної самореалізації»( вихователь Кіхтан Т.М.), майстер-класі «Формування понятійного мислення на уроках біології шляхом впровадження сучасних форм організації навчальної діяльності учнів» ( учитель біології Голубко Т.В.), відвідати інтегрований урок у 1 класі « Птахи» ( учитель Топорович Н.М.) та урок української літератури у 6 класі :«Ейдотехнологія – інноваційний спосіб формування та самовираження особистості школяра »( учитель Паславська О.О.). Впродовж роботи семінару учасники мали можливість оглядати виставочні площадки методичних напрацювань усіх кафедр школи. Із основними акцентами, прогнозом змін в освітній сфері  виступила к.п.н, доцент кафедри МППДО університету ім. Б.Грінченка Г.Д. Щекатунова.

Завершила роботу семінару директор РІМЦу Горбова М.В., яка підкреслила, що такі  напрацювання, які має Стрілківська школа-інтернат у ході експерименту, використовувалися і  будуть використані іншими навчальними закладами  у ході  реформування освітньої галузі району.