Звіт про проведення місячника озеленення та благоустрою і Дня довкілля у Добромильській ЗСШ І-ІІІ ступенів з 28.03.2016р. по 27.04.2016р.

«Занапастити природу не можна.

Можна лише загинути разом з нею»

                                                                                                                         Ж.І.Кусто

Екологічне виховання молодого покоління сьогодні є надзвичайно актуальним. Якщо від часів епохи Відродження людину вважали підкорювачем і центром світу, то нині науковці визначають істинне призначення людини – бути органічною частиною природи, жити та діяти за її законами, а перетворення навколишнього світу має здійснюватись не стихійно, а з урахуванням об’єктивних законів природи, прогнозу побічних впливів. Це може забезпечити лише людина, яка усвідомила універсальну цінність природи, необхідність раціонального використання її ресурсів та готова брати активну участь у розв’язанні екологічних проблем. Тому завданням нашої школи є виховання в кожного учня свідомого ставлення до природи, почуття відповідальності за довкілля як загальнолюдську цінність.

З метою поліпшення благоустрою та санітарного стану навколишнього середовища в Добромильській ЗСШ І-ІІІ ступенів було проведено місячник озеленення та благоустрою і Дня довкілля.

Створено організаційний комітет місячника у складі:

Голова комітету – Калита І.М. – заступник директора з виховної роботи;

  • Ковальова М.І. – педагог організатор;
  • Димінська Н.В.-вчитель біології;
  • Возьний Я.І.- завгосп школи.

Заходи проводилися згідно плану.

Були впорядковані, приведені до належного естетичного та санітарного стану навчальні території , спортивні майданчики. Висаджено багаторічні кущі та квіти. В процесі озеленення території школи брали участь учні 5-11 класів та педагогічний колектив.

Під час проведення огляду-конкурсу шкільних клумб на краще їх озеленення та упорядкування призові місця здобули наступні клумби :

1 місце – 9-А клас, класний керівник Мрачинська О.С.;

2 місце – 8-А клас, класний керівник Босаневич М.Т.;

3 місце – 8-Б клас, класний керівник Гадевич Л.І..

Озеленення навчальних закладів відіграє важливу роль у вихованні підростаючого покоління, розвиває в учнів почуття дбайливого господаря закладу, в якому вони навчаються, активізує пізнавальну, творчу та просвітницьку діяльність школярів.

Учнівським самоврядуванням під керівництвом вчителя історії Калити І.М. та педагога-організатора Ковальової М.І. були упорядковані території  пов’язані з місцями, подіями, іменами учасників Другої світової війни, національно-визвольних змагань.

Класними керівниками 5-11 класів було проведено виховні години на тему: «Природо, ти – наш другий дім», «Ліс, сад, парк – оберігає землю і ландшафт» у ході яких школярі обговорювали екологічні проблем нашого міста, висловлювали свої думки щодо забруднення та покращення екологічного стану міста.

Найдієвішою формою у вихованні школярів є залучення їх до різноманітних масових заходів: конкурсів, змагань, операцій, акцій тощо.

Учні школи взяли участь у акції “Посади деревце!”.

Вчителі трудового навчання, біології при допомозі і підтримці батьків взяли участь в операції «Пташиний будиночок», «Годівничка». Найактивнішу участь взяли учні 5-А класу, які виготовили 10 пташиних будиночків та 5 годівничок для наших пернатих друзів.

З 11 по 15 квітня 2016 р. в школі проходив тиждень екології під назвою «Майбутнє Землі – у твоїх руках». Девіз тижня екології : «Ми планету в теплих долонях для нащадків своїх збережемо».

Згідно з планом 11.04.2016р. вчитель основ здоров’я Босаневич М.Т. організувала екологічну гру між учнями 6-х класів брейн-ринг «Екологія і здоровя», у якій вихованці розкривали секрети природи,навчалися, як стати їй другом, зрозуміти її закономірності, оптимально використовувати природні ресурси й водночас берегти їх. Адже людина – частина природи. Але як же нечасто ми замислюємся над її загадками…

12.04.2016р. вчитель хімії Угрин М.Д. провела науково-практичну конференцію на тему «Вода найбільше диво з усіх див», до якої були залучені учні 9-А і 9-Б класів. Ними зібраний значний обсяг наукової, науково-популярної інформації  про воду. Зібрано понад 100 прислів’їв і приказок про воду, 30 казок і загадок, зібрано 10 уривків з поезії Т.Шевченка, 10 пісень, де оспівується вода, складено 2 казки. Виготовлений буклет з цікавими фактами про воду, складено анкету і запропоновано учням відповісти на ряд питань:

  1. Що зробив ти для очищення берегів річки Вирви?
  2. Способи очищення і водопостачання в місті Добромилі.

Активними учасниками конференції були: Петрик М.,Лісковацька М., Куцериб Д., Матіяш М., Шатинська У., Курило А., Гельжинський С., Опришко Р..

У школі відбулася екологічна конференція на тему: « Екологічні місії УГКЦ. Як любов до Бога, до інших людей, до рідної країни можна виразити через шанобливе ставлення до навколишнього світу», яку провів о. Дмитро Сенейко. На конференції були присутні учні 5-11 класів. Метою конференції було показати учням те, що шкодить нашому здоров’ю, навчити учнів любити Бога, всіх інших людей, свою Батьківщину через шанобливе ставлення до навколишнього світу. У завершальному слові о. Дмитро наголосив, що якщо ми марнуємо щедрі природні Дари Творця – воду, газ, тепло, електрику, то не тільки завдаємо серйозної шкоди планеті, але й стаємо жертвою власної діяльності, потрапляємо в тенета енергетичної залежності, загрожуємо своєму здоров’ю, наражаємо на небезпеку ближніх та крадемо майбутнє у своїх дітей. Як християни, ми грішимо при цьому проти Бога та проти всього живого. Розповідь була цікавою, змістовною, супроводжувалася відповідними слайдами. На завершення був продемонстрований фільм як завершальний етап даної конференції.

14.04.2016р. у школі було продемонстровано фільм «Локальні підходи до глобальної шкоди», в якому роздуми філософів чи простих селян, які усвідомлюючи причини глобальної екологічної кризи, що охопила світ, шукають та знаходять нові шляхи виходу з неї.

15.04.2016р. під час засідання учнівського парламенту було вирішено продовжити акцію «Алея памяті», приурочена Небесній Сотні. Учнівське самоврядування вирішило посадити ще кілька дерев та кущів для збереження пам’яті про Героїв Майдану. Дендрарій повинен нагадувати учнівській молоді про трагічні події євромайдану, що пов’язані із смертю Небесної Сотні.

Для організації шкільного дендрарію були залучені батьківські комітети 8-10 класів, які зобов’язалися допомогти учням у придбанні та підборі видового складу дерев і кущів.

16.04.2016р. вчителями та учнями школи було проведено День довкілля . Учні школи розділилися на загони. Частина учнів залишилася на території школи, решта учнів разом з вчителями взяли участь в акції «Посади отчий ліс».

На уроках і позаурочний час вчителі приділяють особливу увагу систематичному формуванню екологічної культури учнів. Вчителі знайомлять учнів з екологічними проблемами та шляхами їх розв’язання, проводять неабияку індивідуальну та підготовчу роботу, під керівництвом учителів учні готують презентації , малюнки, плакати, оформляють приміщення. Вчителі виступають у ролі доброзичливих наставників, створюють атмосферу співпраці, стимулюють дітей до активності, самостійності, продуктивної діяльності та творчості.

 

8anjRQz01N4