Зустріч гостей із Миколаївської області

«Україна – єдина країна» – під таким гаслом з 10 по 12 січня проходила зустріч учнів та педагогів Васильківської ЗОШ І-ІІІ ст. Очаківського району Миколаївської області з дітьми, вчителями та представниками відділу освіти  Старосамбірського району. Гостювало у мальовничому куточку Прикарпаття 17 учнів та 8 керівників. Діти познайомились на VI Всеукраїнській краєзнавчій конференції учнівської молоді «Мій рідний край, моя земля очима сучасників» у м. Миколаєві. Мета візиту – обмін досвідом, вивчення звичаїв і традицій західного регіону України.

Згідно програми перебування 10 січня учні з Миколаївщини ознайомилися з нашим обласним центром м.Львовом.

11 січня гості відвідали Міжнародний пункт пропуску «Смільниця-Кростенко», Терлівську ЗСШ І-ІІ ст., де їхній увазі учні та вчителі школи представили виховний захід «З Різдвом у серці» на якому було показано традицію святкування Різдва на наших теренах. Також проведено екскурсію містом Хировом.

У другій половині дня в актовому залі Хирівської школи-інтернату Владики Івана Хоми відбувся показ вертепів у якому прийняли участь діти  Хирівської середньої  школи І-ІІІ ступенів,  скаутської організації «Пласт» (станиця Хирів) та учні з півдня України, які показали Меланку – різдвяне дійство Кінбургської коси. З подарунками на свято завітали начальник відділу освіти Старосамбірської РДА Мар’ян Яворський та представник Благодійного фонду Андрія Лопушанського. Гостям та учасникам свята вручили солодощі, а керівникам подарували цінну книгу «Сакральне Українське будівництво Старосамбірського району».

Після виступів відбувся круглий стіл, в роботі якого взяли участь: Яворський М.В – начальник відділу освіти Старосамбірської РДА, Терлецький О.Є – директор Терлівської ЗОШ І-ІІ ступенів, Прендота І.І – директор Хирівської школи-інтернату Владики Івана Хоми, , Турик М.В – завідувач Старосамбірської філії КЗ ЛОР ЛОЦКЕТУМ та гості з Миколаївської області: Загребельна Н.М. – методист відділу освіти, молоді та спорту Очаківської РДА, Форманюк І.В. – провідний фахівець з екоосвіти Національного природного парку «Білобережжя Святослава», Агафонова О.О. – заступник директора Василівської ЗОШ І-ІІІ ступенів, Твердовська Л. П. – вчитель історії та керівник групи та інші.

 

 

P1102362P1102379

 

 

 

 

 

 

В результаті  роботи круглого столу укладено договір про співпрацю.

На завершення візиту 12 січня гості відвідали Лаврівський монастир святого Онуфрія. Діти та наставники були вражені від почутого і побаченого та щиро запрошували у гості до себе влітку.