22.02.2017 року на базі Старосамбірської СШ І-ІІІ ступенів №1 імені Богдана Сольчаника було проведено районний семінар із проблеми «Культура соціальних комунікацій в освіті». Учасниками зібрання були голови окружних методичних об’єднань учителів української мови та літератури і зарубіжної літератури, учителі-словесники ЗНЗ І-ІІІ ступенів та слухачі районної Школи молодого словесника.
Мета семінару:
– обговорити окремі мовленнєві проблеми;
– поглибити мовознавчу ерудицію кожного учасника семінару;
– сприяти підвищенню рівня мовленнєвої культури вчителів-словесників.
Своїми міркуваннями щодо первинності української мови (пор. з російською), сучасного її стану та ролі в розбудові держави з присутніми поділився запрошений на семінар автор книжки «Мова і «язьік», активний громадський діяч із міста Рудок Самбірського району Олексій Дмитрах. Зібраними в посібнику висновками із власних досліджень п.Олексій хотів привернути увагу присутніх до різних аспектів функціонування рідної мови, а також акцентувати на необхідності пропагувати високу мовну культуру.
Методист РІМЦ Сива Л.С. розкрила вимоги МОН України до мовлення сучасного вчителя-словесника, наголосила на важливості завжди робити правильний вибір слова у мові професійного спілкування. Детальніше Любов Степанівна зупинилася на класифікації помилок, зокрема лексичних і граматичних, оскільки від об’єктивної перевірки вчителем письмових учнівських робіт залежить успішність школярів. Учителі дискутували навколо окремих неоднозначних явищ, вдавалися до пошуку відповідей у словниках, довідниках, інтернеті.
Низку рекомендацій учасники семінару отримали від досвідченого вчителя, екзаменатора ЗНО впродовж декількох років Вовчко Оксани Володимирівни, яка зібрала цілу бібліотечку про культуру мовлення.
Підсумовуючи роботу семінару, його учасники підкреслили, що заняття нагадувало курси підвищення кваліфікації: було насиченим важливою інформацією, носило навчально-практичний характер, тому присутні поповнили свої академічні знання, підвищили рівень мовленнєвої культури, з’ясували окремі неоднозначні явища у мовленні.