09.12.2015 року у Старосамбірській СШ І-ІІІ ступенів №1, як і передбачено річним планом роботи відділу освіти, було проведено районний семінар учителів-словесників на тему «Сучасний урок». У роботі зібрання взяла участь Анна Іванівна Богосвятська, кандидат філологічних наук, доцент кафедри гуманітарної освіти Львівського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.
Мета семінару:
- сприяти популяризації сучасних ідей та знахідок у галузі літературної практики навчання і виховання;
- на основі тверджень науковця та думок учителя-практика розробити методичні рекомендації щодо створення власних рецептів уроків, які б залишили помітний слід у серці дитини.
Із презентацією «Інноваційні підходи до розвитку творчих здібностей учнів на уроках української мови та літератури» виступила перед колегами вчитель-методист Старосамбірської СШ І-ІІІ ступенів №1 Вовчко Оксана Володимирівна, яка радила будувати роботу над художнім твором не за принципом «читай і аналізуй», а за правилом «сприймай усіма органами чуття, асоціюй і твори».
Оксана Володимирівна передала присутнім напрацьований за роки педагогічної діяльності досвід використання свого творчого потенціалу для формування креативного середовища під час навчального процесу.
Анна Іванівна Богосвятська поділилася з присутніми своїми міркуваннями про те, як твориться імідж сучасного уроку і яка роль органів чуття у процесі сприйняття – обробки – збереження – відтворення навчальної інформації.Учителі мали можливість придбати методичний посібник А.Богосвятської «Як зробити смачний, ароматний, кольоровий урок літератури», а також диск «Технології літературної освіти», які допоможуть учасникам семінару більш предметно опрацювати сучасні ідеї та знахідки в галузі літературної практики навчання і виховання. Посібник є не просто інформаційним матеріалом. Він стане добрим помічником учителів української і зарубіжної літератур, додасть творчої сміливості вчителям-філологам.
Методист РІМЦ Сива Л.С. доповнила попередні виступи інформацією про такі інновації сучасного уроку, як створення буктрейлерів, ейдотехнології, біоадекватну методику навчання, фреймовий підхід у навчанні, явище катарсису під час вивчення художніх творів, «хмарні» технології; акцентувала на необхідності застосовувати технологію створення ситуації успіху, здоров’язбережувальні технології, прийом сміхогігієни. Методист завершила думкою: у вчителя все важливе на уроці: і зовнішня привабливість, і щирість, і сердечне тепло, і голос, і інтонація, і технології.
Присутні відзначили результативну роботу семінару, його важливість і корисність для професійного зростання кожного з них.